A dízel autók jövőjével kapcsolatban sok kérdés merül fel a fenntarthatóság és környezetvédelem szempontjából. A dízel motorok hosszú ideje népszerűek voltak Európában, de az elmúlt években a környezetvédelmi aggályok miatt egyre nőtt a nyomás a tiszta alternatívák felé.
Az Európai Unió szigorú kibocsátási normái szorítják a dízelautók piacát. Sok városi övezet bevezette a dízel járművek korlátozását vagy tiltását, ami arra ösztönzi az autógyártókat, hogy új megoldásokat találjanak.
Az elektromos járművek térnyerése jelentős, és a hidrogénüzemű autók fejlesztése is előrehalad. Ezek az alternatív megoldások környezetbarátabbak és kevésbé függnek a fosszilis üzemanyagoktól.
Azonban a dízel technológia továbbra is fejlődik. Az Euro 6d TEMP kibocsátási norma szigorúbb előírásokat ír elő a dízelautók számára, és az új technológiák, mint például az AdBlue rendszerek, segíthetnek a károsanyag-kibocsátás csökkentésében.
Egyes szakértők úgy vélik, hogy a dízel autók átalakulnak majd tisztább, hatékonyabb változatokká a következő években. Az autóipar gyorsan alkalmazkodik az új követelményekhez és technológiákhoz, ami azt jelenti, hogy a dízelnek még mindig lehet jövője a mobilitásban, különösen a hibrid és plug-in hibrid formákban.
Összességében a dízel autók jövője kétségek között van, de az iparág elkötelezett a fenntartható megoldások felé való haladásban. A változások gyorsan zajlanak, és valószínűleg egy vegyes flotta fogja alkotni a jövő járműparkját, ahol a dízel autók is helyet kapnak, de egyre tisztább és hatékonyabb formában.